Vízipálma (Cyperus alternifolius ‘gracilis’)

Bruttó webshop ár:

3 990 Ft

Vízipálma (Cyperus alternifolius ‘gracilis’)

A Vízipálma (Cyperus alternifolius ‘gracilis’) eredetileg mocsári növény, a palkafélék családjába tartozik, Madagaszkár szigetéről származik. Hosszú, vékony szárain keskeny levelei körben helyezkednek el. Ritkán hoz virágot is, ezek barnák és a levélrózsa közepén található. Alkalmas akváriumok díszítésére, de szobanövényként is kedvelt. Föld nélkül, gyökerét vízben tartva is megél, így alkalmas az aquaphoniás tartásra is. A Vízipálma (Cyperus gracilis) levélzete nagyon hasonlit a Cyperus Alternifoliusra. Viszont a Vízipálma (Cyperus gracilis) erősebb habitusú, sűrübb vízipálma és a színe sötét zöld. Ernyő pálmának is nevezik.

Ültetési zóna: mocsárzóna (0-20 cm)

Szállítási magasság: 50-60 cm

Magassága: 50-120 cm

Elhelyezés: napos-félárnyékos

Gondozása: teleltetést igényel

A Vízipálma (Cyperus alternifolius ‘gracilis’) eredetileg mocsári növény, a palkafélék családjába tartozik, Madagaszkár szigetéről származik. Hosszú, vékony szárain keskeny levelei körben helyezkednek el. Ritkán hoz virágot is, ezek barnák és a levélrózsa közepén található. Alkalmas akváriumok díszítésére, de szobanövényként is kedvelt. Föld nélkül, gyökerét vízben tartva is megél, így alkalmas az aquaphoniás tartásra is.

A vízi növények nem csak dekoratívak, hanem hasznos résztvevői egy kerti tónak. A vízi növények oxigént termelnek tavunkba, segítenek árnyékolni a tavat, és ami a legfontosabb a víz szűrésének is aktív résztvevői. A tavi növények a tápanyagot a vízből merítik, a tó vizében keletkező nitritet és foszfátot hasznosítják. Éppen ezért segítenek a különböző alga populációkat is kordában tartani. A halak ikráit és az ivadékokat is jól elrejtik, főként a különböző hínárok.

Fontos információ: A vízinövények nem helyettesítik a mechanikai szűrést és az ammónia bontását, amit nitrifikációs folyamatnak nevezünk. Az ammóniát a nitrifikáló baktérium törzsek először nitritre (a növények nem veszik fel), majd nitrátra bontják. A növények a nitrifikálás végtermékét a nitritet tudják csak hasznosítani, ami a lebegőalga (fitoplanktonok) fő tápláléka. Továbbá a szervesanyagok bomlásából származó foszfátot is hasznosítják a növények, ami a fonalalga fő tápláléka.

Természetesen közvetlenül a tóba is ültethetünk növényeket. Többféle lehetőségünk van egy tavat vízi növényekkel betelepíteni.

A vízi növényeket az alábbi kategóriákba soroljuk:

Oxigént termelő növények

Vízen úszó növények

Tavirózsák

Lótuszok

Tóparti növények

Mocsári növények

Sekély vízi növények

Közép mély vízi növények

Mély vízi növények

 

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„Vízipálma (Cyperus alternifolius ‘gracilis’)” értékelése elsőként